قیمت کارتن، استعلام قیمت به روز انواع کارتن و ورق

قیمت کارتن، استعلام قیمت به روز انواع کارتن و ورق 500 333 کوشا کارتن

استعلام قیمت کارتن

قیمت کارتن یکی از چالش هایی است که کسب و کارهای و مجتمع های تولیدی در زمان محاسبه هزینه بسته بندی با آن روبه رو میشوند. این موضوع به خصوص برای مدیران کسب و کارهایی که قصد دارند تعداد زیادی کارتن از یک کارخانه کارتن سازی خریداری کنند اهمیت دارد. در این مقاله تصمیم داریم عوامل موثر روی قیمت کارتن را مورد بررسی قرار دهیم تا در پایان بتوانید با توجه به این موارد، انتخاب بهتری داشته باشید. برای اطلاع از هزینه تولید کارتن سه لایه، کارتن پنج لایه ، کارتن لمینتی و کارتن میوه در ادامه با ما همراه باشید.

استعلام قیمت 09122002767

محاسبه قیمت کارتن

برای محاسبه قیمت کارتن ابتدا لازم است تا قیمت ورق کارتن محاسبه شود.در اولین مرحله باید ابعاد کارتن را بدست آورده و از طریق آن هزینه تولید ورق کارتن را بدست آورد.

راهنمای ابعاد برای محاسبه قیمت کارتن

محاسبه قیمت ورق کارتن

با توجه به تصویر بالا ، برای محاسبه قیمت ورق کارتن از فرمول زیر استفاده می شود:

طول کارتن x  عرض کارتن  x هزینه ورق خام کارتن = هزینه ورق کارتن

( x 2 طول ) + عرض + (  x 4 عرض ) = طول کل کارتن

اتفاع + عرض = عرض کارتن

بعد از اینکه قیمت ورق کارتن را بدست آوردید، باید به نتیجه به دست امده حدود 5 الی 15 درصد هزینه تبدیل را هم اضافه کنید. این هزینه با توجه به نوع کار، نوع چاپ و موارد دیگر تعیین می شود.

چه مواردی در قیمت کارتن اثر میگذارند ؟

قیمت کارتن به عوامل مختلفی بستگی دارد و با توجه به این عوامل متغیر است. مهم ترین عواملی که در تعیین هزینه تمام شده تولید کارتن نقش دارند عبارتند از:

1- جنس کاغذ

نوع و جنس کاغذ به کار رفته برای تولید ورق کارتن به عنوان ماده اولیه ساخت کارتن بیشترین تاثیر را روی هزینه تولید کارتن دارد. یکی از مهم ترین مواد اولیه در ساخت انواع کارتن، کاغذ می باشد. انتخاب کاغذ مناسب و توجه به کیفیت و استحکام آن نقش مهمی در استحکام و کیفیت نهایی کارتن دارد. با توجه به این که هر نوع کاغذ با قیمت خاص خود عرضه می شود، پس نوع کاغذ مصرفی هم یکی از فاکتورهای مهم در قیمت کارتن به شمار می رود. انواع کاغذ که در تولید ورق کارتن از آنها استفاده میشود میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کاغذ سفید ایرانی درجه یک
  • کاغذ سفید ایرانی درجه دو
  • کاغذ سفید خارجی
  • کاغذ کرافت درجه یک
  • کاغذ کرافت درجه دو

عوامل تاثیرگذار روی هزینه تولید کارتن

2- تیراژ کارتن

تعداد و تیراژ کارتن از این لحاظ روی قیمت‌تمام شده تاثیر گذار است که سایر هزینه ها روی تعداد بالا سرشکن خواهند شد. برای مثال هزینه کلیشه و قالب و همچنین هزینه ارسال با تعداد کارتن رابطه عکس دارد.

3- چاپ کارتن

نوع چاپ کارتن یکی دیگر از مواردی است که میتواند روی هزینه کارتن تاثیر بگذارد . چاپ لیمینت هزینه بیشتری نسبت به چاپ فلکسو دارد و در کل کارتن لمینتی از کارتن معمولی گرانتر است.

4- هزینه قالب و کلیشه

هزینه ساخت کلیشه یکی دیگر از هزینه هایی است که یکبار برای ساخت آن پرداخت می شود.  کلیشه کارتن یا همان کلیشه ژلاتینی طرح قالب گرافیکی است که برای چاپ  طرح مورد نظر روی کارتن استفاده می ‌شود.

5- هزینه منگنه و چسب

برای اتصال قسمت لب چسب کارتن به طور معمول برا اساس نوع کاربرد کارتن از چسب و منگنه استفاده میشود. در صورت نیاز باید هزینه منگنه را نیز به هزینه نهایی کارتن اضافه کنید.

6- هزینه بسته بندی کارتن

سلفن پیچ کردن کارتن و همچنین هزینه پالت نیز در نهایت میتواند روی هزینه تمام شده هر عدد کارتن تاثیر بگذارد. مجموع هزینه بسته بندی تقسیم بر تعداد کارتن ها هزینه مربوط به این بخش را به شما میدهد.

7- هزینه ارسال

هزینه حمل کارتن ها از کارخانه کارتن سازی تا محل شما نیز هزینه ارسال کارتن است که هرچقدر کارخانه تولید کننده کارتن به محل شما نزدیک تر باشد قیمت تمام شده هر عدد کارتن برای شما کمتر خواهد بود. هزینه های مربوط به بسته بندی و ارسال یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در قیمت نهایی کارتن می باشد که معمولا مدیران کسب و کارها از آن غافل می شوند.

در واقع بیشتر افراد برای تعیین هزینه نهایی به قدری درگیر نوع کارتن و ابعاد آن می شوند که فراموش می کنند هزینه های ارسال و بسته بندی را هم تخمین زده و در نظر بگیرند. بنابراین در صورتی که قصد سفارش کارتن را داشتید، این مورد را هم به خاطر داشته باشید.

استعلام قیمت به روز 09122002767

قیمت کارتن بر اساس نوع کارتن

یکی از عواملی که روی قیمت‌کارتن تاثیر دارد، نوع کارتن و میزان مقاومت و استحکام آن می باشد. برای مثال ممکن است شخصی برای بسته بندی محصولات خود به یک کارتن چندلایه و بسیار محکم نیاز داشته باشد. اما شخص دیگر محصولاتی با حساسیت کمتر داشته باشد و با یک کارتن معمولی هم به هدف مورد نظر برسد. مثلا کارتن هایی که برای بسته بندی انواع ظروف بلور مورد استفاده قرار می گیرند باید از استحکام بسیار بالایی برخوردار باشند تا آسیبی به این محصولات وارد نشود.

لازم به ذکر است هر چقدر که وزن یک محصول بیشتر باشد، به کارتن محکم تر و با کیفیت تری نیاز دارد تا هنگام جا به جایی پاره نشود و به خوبی از محصول مورد نظر محافظت کند.

کیفیت چاپ روی کارتن

عامل مهم بعدی که در تعیین قیمت کارتن نقش دارد، کیفیت طرح چاپی روی آن می باشد. هر چقدر که از ماشین های چاپ پیشرفته تری استفاده شده و کیفیت چاپ بهتر باشد، هزینه مربوط به چاپ بیشتر میشود.

ابعاد و اندازه کارتن

اندازه و ابعاد کارتن یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار روی هزینه آن به شمار می رود. واضح است که هرچقدر ابعاد کارتن بزرگ تر باشد هزینه آن هم بیشتر خواهد شد. چرا که برای ساخت چنین کارتنی از مواد اولیه بیشتری استفاده شده است.

البته در چنین شرایطی باید کیفیت مواد سازنده را هم در نظر گرفت. چه بسا یک کارتن کوچک از مواد اولیه بسیار باکیفیتی ساخته شده باشد و هزینه آن نسبت به یک کارتن چندین برابر بزرگ تر که با مواد اولیه بی کیفیت و نامرغوب ساخته شده بیشتر باشد.

کیفیت و مرغوبیت مواد اولیه

همانطور که گفتیم، کیفیت مواد اولیه هم تا حد زیادی در تعیین قیمت کارتن نقش دارد و یکی از مهم ترین فاکتورها در هزینه نهایی کارتن به شمار می رود. در حقیقت، سهم عمده ای از تمام هزینه های صرف شده برای ساخت یک کارتن به تهیه مواد اولیه مربوط می شود. بنابراین هرچقدر که این مواد مرغوب تر بوده و از کیفیت بالاتری برخوردار باشند، کیفیت نهایی کارتن تولید شده هم بالاتر رفته و در نتیجه با هزینه بیشتری عرضه خواهد شد.

محاسبه هزینه تولید انواع کارتن

قیمت انواع کارتن

قیمت هرکدام از انواع کارتن با توجه به تعداد لایه ها و نوع ورق به کار رفته متفاوت است. بدیهی است که قیمت کارتن سه لایه از کارتن پنج لایه کمتر باشد؛ چرا که در این کارتن مواد اولیه کمتری استفاده شده است. از طرفی دیگر، جنس ورق های مختلفی که در ساخت کارتن به کار می رود هم با هم فرق دارد. هزینه تولید انواع کارتن به طور تقریبی به شرح زیر است:

  1. قیمت کارتن خام:

هزینه نهایی کارتن خام با توجه به جنس کاغذ به کار رفته و از طریق فرمولی که در ابتدای مطلب عنوان شد محاسبه می شود. برخی از کارخانه های کارتن سازی از خط تولید ورق سازی برخوردار نیستند، به همین دلیل به دلیل هزینه های مربوط به تامین ورق از کارخانه های دیگر، ممکن است هزینه تمام شده نهایی کمی بیشتر از کارخانه های دیگر شود.

  1. قیمت کارتن معمولی:

قیمت کارتن معمولی، منظور از کارتن های معمولی، کارتن هایی است که قالب استانداردی داشته و از وزن مناسبی هم برخوردارند. این کارتن ها فاقد طرح های چاپی می باشند و به همین دلیل هزینه تولید کارتن معمولی بسیار کمتر از انواع دیگر است. در واقع هزینه این نوع کارتن ها با توجه به عملیاتی که برای ساخت آن ها انجام شده تعیین می شود.

بدیهی است که کارتن های معمولی برای بسته بندی محصولات و کالاهای تجاری کاربرد چندانی ندارند و بیشتر برای کارتن اسباب کشی یا نگهداری وسایل مختلف در انباری استفاده می شوند.

  1. قیمت کارتن لمینتی

کارتن های لمینتی کاملا برعکس کارتن های معمولی هستند و از روش چاپ مخصوصی برخوردارند. به همین دلیل قیمت کارتن لمینتی معمولا بالاتر از کارتن با چاپ فلکسو است. برخی مدیران کسب و کارهای مختلف برای بسته بندی محصولات خود از کارتن لمینتی استفاده می کنند که علاوه بر محافظت از محصولات، به نوعی تبلیغات هم انجام داده باشند.

قیمت کارتن و ورق | استعلام قیمت به روز انواع کارتن و ورق

قیمت کارتن در کارخانه

قیمت کارتن های موجود در بازار با هزینه خرید کارتن در کارخانه تفاوت چشم گیری دارد. چرا که واسطه های زیادی برای عرضه کارتن در بازار فعالیت دارند و در واقع بخشی از هزینه هایی که شما برای خرید کارتن از بازار پرداخت می کنید، مربوط به سود همین واسطه ها و فروشندگان غیرمستقیم می باشد.

شما می توانید از طریق تماس با کوشا کارتن که یکی از کارخانه های معتبر و با سابقه کارتن سازی تهران است، از قیمت روز کارتن باخبر شده و نسبت به خرید کارتن با قیمت مناسب اقدام کنید.

قیمت کارتن مقوایی و کارتن پلاست

با توجه به تفاوت موارد اولیه و پروسه ساخت این دو نوع کارتن، قیمت کارتن مقوایی متفاوت از کارتن پلاست است. تولید کارتن مقوایی در گروه محصولات سلولزی است و با توجه به فی کاغذ، هزینه آن محاسبه میشود.

استعلام قیمت کارتن

استعلام قیمت کارتن، در این مطلب سعی کردیم عوامل مهم و تاثیرگذار بر قیمت کارتن را به شما معرفی کنیم. درصورتی که هرگونه سوال یا ابهامی دارید و همچنین جهت استعلام قیمت انواع مختلف کارتن، می توانید با کارشناسان حاضر در کارخانه کارتن سازی کوشا کارتن صبا تماس بگیرید.

سوالات متداول

چطور میتونم لیست قیمت کارتن را داشته باشم ؟

برای دریافت لیست قیمت به روز انواع کارتن میتوانید با شماره 09122002767 تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ با همین شماره در ارتباط باشید.

تفاوت قیمت کارتن 3 لایه و 5 لایه به چه دلیل است ؟

دلیل اصلی اختلاف قیمت این دو نوع کارتن مصرف بیشتر کاغذ برای تولید کارتن 5 لایه است.

آیا شما در زمینه ضایعات کارتن هم فعالیت دارید ؟

خیر، کوشا کارتن صبا تولید کننده انواع کارتن است و در زمینه خرید و فروش ضایعات کارتن فعالیت نمیکند.

به این مطلب امتیاز دهید!

امتیاز: 4.7 / 5. تعداد رای: 71

15 دیدگاه

"*" indicates required fields

نام
واحد فروش